Η Βασίλισσα επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας με 62-51 της Άντβερπ στο ΟΑΚΑ. Ατσάλινη άμυνα από τους κιτρινόμαυρους, οι οποίοι δέχτηκαν μόλις 15 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο. Πρωταγωνιστές στην επίθεση και πάλι οι Λάνγκφορντ και Ρέι.

Το ματς:

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες ήταν εντελώς άστοχες και το σκορ έμεινε αρκετά χαμηλά. Στα τελευταία της πρώτης περιόδου η Αντβερπ ξέφυγε με 7-11, ύστερα από συνεχόμενα καλάθια του Φαγε, η ΑΕΚ απάντησε και ισοφάρισε με Σαντ Ρος και Λανγκφορντ, αλλά η Βελγική ομάδα με 1/2 βολές του Φαγε ολοκλήρωσε το πρώτο δεκάλεπτο έχοντας προβάδισμα (11-12).

Στη δεύτερη περίοδο η Άντβερπ είχε το προβάδισμα στα πρώτα λεπτά (11-14 με καλάθι του Ροζίερ και 13-16), όμως η είσοδος του Κέντρικ Ρέι έδωσε λύσεις στην επίθεση της ΑΕΚ, η οποία και ισοφάρισε σε 18-18. Οι φιλοξενούμενοι ξέφυγαν με τέσσερις, απαντώντας με δικό τους μικρό σερί στην Ένωση (18-22), όμως με καλάθια και πάλι οι κιτρινόμαυροι ισοφάρισαν με Σαντ Ρος και Λάνγκφορντ. Μάλιστα με καλάθι του Ρέι προηγήθηκαν με 26-25, όμως η Άντβερπ απάντησε με τρίποντο του Ντουντζίνσκι (26-28). Στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνο η Άντβερπ ξέφυγε με πέντε (31-36), αλλά ο Λάνγκφορντ σκόραρε για την ΑΕΚ, η οποία πήγε στο ημίχρονο στο -3 (33-36).

Στο δεύτερο ημίχρονο η Βασίλισσα μπήκε δυναμικά και με τρομερή άμυνα πήρε το προβάδισμα. Αρχικά με ένα σερί 10-0, με πρωταγωνιστές τους Λάνγκφορντ και Χρυσικόπουλο, προηγήθηκε με επτά (43-36). Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου, αν και δεν ήταν εύστοχη στην επίθεση, είχε εκπληκτικές επιστροφές και εναλλαγές στην άμυνα, με αποτέλεσμα να μπλοκάρει πλήρως τον αντίπαλο της. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να ξεφύγει με εννέα πόντους, ύστερα από εντυπωσιακό κάρφωμα του Σαντ Ρος (47-38). Τελικά η Άντβερπ μείωσε με 1/2 βολές σε 47-39 στη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου. Η ΑΕΚ δέχτηκε μόλις τρεις πόντους στο δεκάλεπτο, όλους από ελεύθερες βολές.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η Άντβερπ μείωσε, με γρήγορο σερί 4-0, σε 47-43. Οι γηπεδούχοι διατήρησαν όμως την ψυχραιμία τους και απάντησαν με δικό τους 4-0, με καλάθια των Σλότερ και Ρέι. Η εξαιρετική άμυνα συνεχίστηκε και η ΑΕΚ διαχειρίστηκε άψογα αυτή τη φορά το προβάδισμα της, ξεφεύγοντας μάλιστα με 15 πόντους (62-47), ένα λεπτό πριν τη λήξη της αναμέτρησης. Τελικά η Άντβερπ μείωσε σε 62-51.