Η Ένωση πήρε το πολυπόθητο διπλό στο Αγρίνιο κερδίζοντας με 1-3 τον Παναιτωλικό, ο οποίος το 78΄ άγγιξε την ισοφάριση. Σε καλή μέρα ο Στάνκοβιτς! Τα γκολ για την ΑΕΚ οι Γκαρσία, Βράνιες και Τσουμπερ

O Μιλόγεβιτς κατέβασε την ΑΕΚ στο Αγρίνιο με ίδιο σχήμα όπως τη Τούμπα με διαφορά ότι αυτή τη φορά βασικός ήταν ο Μάνταλος, Σιμόες και Μοχαμαντί. Η Ένωση στο πρώτο ημίχρονο, ειδικά στο πρώτο μισάωρο ήταν κυριάρχη του παιχνιδιού, πιάνοντας καλή απόδοση και σκοράροντας δυο φόρες. Την μια άνοιξε το σκορ με τον Γκαρσία στο 13΄, όπου και ο άσος της ΑΕΚ πήδηξε πιο ψηλά από  όλους και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, έπειτα από εξαιρετική σέντρα του Μοχαμαντί. Ενώ το 2-0 το έγραψε ο Βράνιες με κεφαλιά έπειτα από φάουλ που εκτέλεσε ο Μάνταλος. Μετά το μισάωρο ο Παναιτωλικός βρήκε χώρους δημιούργησε κάποιες τελικές, ωστόσο ο Στάνκοβιτς βρισκόταν σε καλή μέρα και δεν επέτρεψε στον Παναιτωλικό να μείωσει στο σκορ

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός μπήκε καλύτερα από τους κιτρινόμαυρους και στο 58΄ ο Βέργος μείωσε σε 1-2 και έβαλε δύσκολα στην ΑΕΚ  μέχρι να έρθει ο Τσούμπερ στο 83 να γράψει το 1-3 μετά και το ριμπάουντ που πήρε από το σουτ που έπιασε ο Καριμ και ο Ελβετός εκμεταλλεύτηκε την φάση. Η αλήθεια είναι ότι ο Παναιτωλικός άγγιξε τη ισοφάριση, ειδικά όταν ο Κορνέλιους έπιασε τη κεφαλιά και ο Στάνκοβιτς μαζί με τον Λε τα λεκ έδιωξαν τη μπάλα.