H AEK του Αλμειδα έκανε το 3 στα 3 στην Ολλανδία! Αυτή τη φορά η Ένωση κέρδισε 0-1 την Ουτρέχτη με γκολ του Γκαρσία, ο οποίος ήταν και εκ των  κορυφαίων του φιλικού

Η Ένωση στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Ουτρέχτη είχε καλή η εικόνα, δημιούργησε φάσεις και θα μπορούσε να είχε πάρει το προβάδισμα. Κινδύνευσε ελάχιστα από τους Ολλανδούς, ενώ στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου 45λεπτου πίεζε ψηλά με επιτυχία. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μπήκε χωρίς αλλαγές και στο 50΄ η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ με τον Γκαρσία. Ο Λιβάι κατέβασε υπέροχα και με την ταχύτητά του ξέφυγε από τους αμυντικούς, πλασάροντας εύστοχα για το προβάδισμα των «κιτρινόμαυρων»! Στο 53′ ο Γκαρσία παρα λίγο να σκοράρει και πάλι όταν  πλάσαρε χιλιοστά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Νάιχαους.

Αργότερα ο Αλμειδα έκανε αλλαγές με τους Αθανασιάδης, Κορνέζος, Ραντόνια, Μοχαμάντι, Μισελέν, Άμραμπατ, Μουστακόπουλος, Γιόνσον, Φράνσον, Γιούσης και Κοσίδης να μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. Το φιλικό έληξε με νίκη για την ΑΕΚ