ΑΕΚ και Παναθηναϊκός ήρθαν ισόπαλοι 0-0 στο ΟΑΚΑ με τους Κιτρινόμαυρους να παραμένουν ακόμη με τη πλάτη στο τοίχο για ένα Ευρωπαικό εισιτήριο. Παράπονα για την διαιτησία του Σλοβένο έχουν οι Κιτρινόμαυροι

Το πρώτο ημίχρονο στο ΟΑΚΑ δεν είχε ρυθμό καθώς και οι δυο ομάδες έπαιζαν συντηρητικά και πρόσεχαν τις κινήσεις τους. Η Ένωση είχε δοκάρι με τον Χατζισαφί στο 28΄, καθώς ο  Ιρανός έπιασε το σουτ έξω από τη περιοχή άλλα η μπάλα πήγε στο οριζόντιο δοκάρι. Από εκει και πέρα το πρώτο ημίχρονο δεν είχε κάτι άλλο πέρα από κάποια ανεβάσματα του Τσούμπερ στη περιοχή των Πρασίνων δίχως όμως ουσία. Ωστόσο, αυτό που προβλημάτισε ιδιαίτερα το πρώτο ημίχρονο ήταν τα σφυρίγματα του Σλοβένου διαιτητή που έφερναν εκνευρισμό στους Κιτρινόμαυρους αλλά και στην κερκίδα.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε πάλι με ένταση και από τις δυο ομάδες, με πολλές μονομαχίες. Ο ΠΑΟ άγγιξε το γκολ στο 65΄ όταν σε πρώτο χρόνο ο Άμραμπατ έδιωξε την προσπάθεια του Κουρμπέλη πριν περάσει η μπάλα τη γραμμή, ενώ σε δεύτερο ο Χουάνκαρ πήρε το «ριμπάουντ», με το σουτ του να καταλήγει δίπλα από το δεξί δοκάρι. Στο 70΄ ο Καρλίτος έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 0-1 όταν έπιασε ένα σουτ έξω από τη περιοχή και η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι.  Η ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο έπαιζε ένα ποδόσφαιρο αλάνας θα το χαρακτηρίζαμε, χωρίς σχέδιο, ΄άναρχο  σε σημείο που έμοιαζε ακίνδυνή μπροστά και επικίνδυνη πίσω.  To ματς έληξε ισόπαλο με την ΑΕΚ να βρίσκεται ακόμη με τη πλάτη στο τοίχο σε ότι αφορά  το Ευρωπαίκο  εισιτήριο.