Η Ένωση έχασε με 3-2 από την Άρη και έτσι έμεινε εκτός Ευρώπης! Η ΑΕΚ προηγήθηκε με 0-2 με τον Γκαρσία όμως ο Άρης έφερε τούμπα το ματς και έτσι είναι αυτός που παίρνει το εισιτήριο για την Ευρώπη.

Πιο συγκεκριμένα, το πρώτο ημίχρονο στο Χαριλάου είχε πολύ ένταση και από τις δυο ομάδες με αποτέλεσμα να μην παιχτεί πολύ ποδόσφαιρο. Ωστόσο η Ένωση είχε τρομερή ευκαιρία στο 21΄ όταν ο Γκαρσία με κενή εστία έστειλε την μπάλα άουτ. Από εκεί και πέρα όλο το ενδιαφέρον έγινε στο δεύτερο ημίχρονο. Η ΑΕΚ στο δεύτερο μέρος, έπιασε σε διάστημα έξι λεπτών δύο φορές στον ύπνο την άμυνα του Άρη.  Ο Γκαρσία με δυο δικά του γκολ έδωσε αρχικά ένα  τεράστιο προβάδισμα για τους «κιτρινόμαυρους» ώστε να φύγουν νικητές από το «Κλεάνθης Βικελίδης». Όμως ο Άρης έφερε τούμπα το ματς όταν ισοφάρισε μέσα σε 8 λεπτά, αρχικά με τον Πάλμα και έπειτα στο 85΄ με τον Μαντσίνι και στο 93 ο Γκαρσία έκανε το 3-2