Η ΑΕΚ κέρδισε με 3-0 την Λαμία με  τους Γκαρσία και Ενομπακάρε να πετυχαίνουν το πρώτο τους παρθενικό γκολ.  Πανέμορφο γκολ και για τον Κριστισιτς!

Ο Καρέρα ξεκίνησε το ματς με 4-3-3 έχοντας στη βασική εντεκάδα τους εξής: Τσιντώτας, Μπακάκης, Σβάρνας, Χνιντ, Λόπες, Σάκχοφ, Κρίστισιτς, Μάνταλος, Γκαρσία, Μαχαίρας, Ανσαριφάρντ. Η ΑΕΚ μπήκε πολύ δυνατά στο  ματς και στο 1ο λεπτό είχε ευκαιρία με τον Μαχαίρα να πιάνει την κεφαλιά και να περνάει ελάχιστα πάνω από την εστία του Επασί. Η ΑΕΚ στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν κυρίαρχη στο παιχνίδι, και έτσι το γκολ δεν άργησε να έρθει  με τον Γκαρσία να ανοίγει λογαριασμό στο 14′. Ο Λόπες βρήκε τον Ανσαριφάρντ μέσα στην περιοχή, η μπάλα στρώθηκε για τον Γκαρσία κι αυτός με σουτ στην κίνηση άνοιξε το σκορ, πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ με την κιτρινόμαυρη φανέλα!!!  Μετά το γκολ έπεσε κάπως ο ρυθμός του παιχνιδιού . Στο 39΄ η Ένωση είχε ευκαιρία, όταν  ο  Μάνταλος εκτέλεσε συρτά το κόρνερ, ο Σάκχοφ έκανε το σουτ από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 40′ ο Μαχαίρας έκανε μια ωραία ατομική προσπάθεια, ο οποίος έκανε τη σέντρα, αλλά ο Σκόνδρας παραχώρησε κόρνερ. Στις καθυστερήσεις  πάλι ο Μαχαίρας έκανε καλή προσπάθεια, ο οποίος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Το ημίχρονο τελείωσε με την Ένωση να πηγαίνει στα αποδυτήρια με το προβάδισμα έπειτα από το γκολ του Γκαρσία.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με μια αλλαγή για την Ένωση με τον Λιβάγια να μπαίνει στη θέση του Γκαρσία. Στο 51΄ η ΑΕΚ έχασε τεράστια ευκαιρία με τον Ανσαριφάρντ. Έπειτα από υπέροχη προσπάθεια του Μαχαίρα, ο οποίος έκανε το γύρισμα, αλλά ο Ανσαριφάρντ σε κενή εστία έστειλε την μπάλα στο δοκάρι, ενώ στη συνέχεια και η κεφαλιά του Μάνταλου από δύσκολη θέση κατέληξε κι εκείνη στο δοκάρι. Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ.  Στο 53΄ ο Βασιλαντωνόπουλος πήρε τη  θέση του τραυματία Μπακάκη. Στο 65΄ η Ένωση έκανε το 2-0 με τον Κρίστισιτς, ο οποίος με δυνατό σουτ νίκησε τον Επασί για το 2-0! Στο 75΄ Ενομπακάρε και Αλμπάνης περάσαν αντί του τραυματία Μαχαίρα και Ανσαριφάρντ. Στο 85΄ η ΑΕΚ έκανε το 3-0 με τον Ενομπακάρε, έπειτα από ωραία προσπάθεια του Αλμπάνη, ο οποίος γύρισε στον Ενομπακάρε που πλάσαρε προ κενής εστίας για το 3-0..