Η Ένωση ηττήθηκε με 0-1 από τον Ολυμπιακό στο Πανεθασσαλικό στάδιο με γκολ του Ραντζέλοβιτς,

Η Ένωση ξεκίνησε το ματς με 4-3-3 έχοντας τους εξής στην εντεκάδα: Τσιντώτας – Μπακάκης, Τσιγκρίνσκι, Σβάρνας, Λόπες – Σιμόες, Κρίστισιτς, Μάνταλος – Βέρντε, Ολιβέιρα, Λιβάγια.

Η ΑΕΚ μπήκε πολύ δυνατά στα πρώτα λεπτά, παρότι την πρώτη ευκαιρία την είχε ο Ολυμπιακός στο 6΄  όταν ο Βαλμπουενά εκτέλεσε φάουλ και ο Ελ Αραμπί έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Τσιντώτα. Έπειτα στο 8΄ η Ένωση είχε την πρώτη καλή στιγμή, καθώς έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Λιβάγια, ο Τζολάκης δεν μπλόκαρε καλά και έτσι ο Ολιβέιρα λίγο έλειψε να σκοράρει  με τον  Μπα να διώχνει σχεδόν πάνω στη γραμμή.  Ωστόσο στο 9΄ ο Ολυμπιακός κατάφερε να προηγηθεί με τον Ρεντζέλοβιτς.  Έπειτα από λάθος πάσα του Λιβάγια, την μπάλα πήρε ο Μασούρας, ο Καμαρά πάσαρε απλά με τη μια και βρήκε τον Ραντζέλοβιτς, που μπούκαρε στην περιοχή και με συρτό σουτ εκτέλεσε τον Τσιντώτα. Ο ρυθμός του αγώνα πάγωσε έπειτα από το γκολ και έτσι στο 33΄΄ έχουμε ευκαιρία για την ΑΕΚ καθώς έπειτα από σέντρα του Μπακάκη, βρήκε αέρα ο Μπα που πήγε να διώξει με το κεφάλι, ενώ στη συνέχεια ο Λιβάγια άδειασε τον Μπρούνο, αλλά δεν εκτέλεσε με τη μια. Με αποτέλεσμα να τον κλείσει η άμυνα του Ολυμπιακού και έπειτα από κόντρα στον Σισέ και στον Κροάτη έφυγε άουτ η μπάλα. Ωστόσο, στο 35 ο Ολυμπιακός βγήκε στη κόντρα.  ο Ελ Αραμπί άδειασε τον Μπακάκη και έχασε ένα εύκολο -για τα δικά του στάνταρ- γκολ, αφού έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Τσιντώτα, εκτελώντας από θέση βολής. Στο 41΄  ο  Μάνταλος έπιασε δυνατό σουτ από τα δεξιά, με τον Τζολάκη να διώχνει σε κόρνερ. Το ημίχρονο έληξε με τον Ολυμπιακό να πηγαίνει με το προβάδισμα στη φυσούνα και να έχει το πρώτο χέρι. Η Ένωση είχε κάποιες καλές στιγμές που δεν τα έκανε γκολ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Ολυμπιακό να χάνει μεγάλη ευκαιρία με τον Μασούρα στο 49΄. Ο Ελ Αραμπί τσίμπησε την μπάλα και έστρωσε για τον Μασούρα, που από θέση βολής έστειλε την μπάλα πάνω στον Τσιντώτα, που πάντως αντέδρασε ακαριαία και του έκλεισε κάπως το πεδίο. Στο 55΄ ο Ολυμπιακός κέρδισε πέναλτι, καθώς ο Μπακάκης ανέτρεψε τον Μασούρα. Ωστόσο ο Ελ Αραμπί το έχασε καθώς ο Τσιτώντας το έδιωξε με το πόδι. Στο 62΄ η  ΑΕΚ έκανε την πρώτη διπλή αλλαγή  καθώς Αλμπάνης αντί Βέρντε και Παουλίνιο αντί Μπακάκη