Ο Ολυμπιακός κέρδισε την ΑΕΚ με 2-3 με χατ-τρικ του Ελ Αραμπί. Παρότι η Ένωση είχε το προβάδισμα με 2-1 μέχρι το 69′ ο Ελ Αραμπί στη συνέχεια καθάρισε το ματς

To πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε μέσα από αποδοκιμασίες από τους ελάχιστους φίλαθλους που βρέθηκαν στο ΟΑΚΑ. Οι αποδοκιμασίες είχαν στόχο κυρίως την διοίκηση αλλά και μερικούς παίχτες όπως ο Μάνταλος και ο Τζαβέλας. Σε αντίθεση με τον Αραούχο που αποθεώθηκε! Έτσι το ματς ξεκίνησε με καλό ρυθμό και φάσεις από τις δύο πλευρές. Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε με φάση στο 2’, η ΑΕΚ ήταν καλή στη συνέχεια και βρήκε γκολ στο 14’ με τον Τσούμπερ, ο οποίος ήταν καλός στο πρώτο μέρος, ενώ στη συνέχεια οι Πειραιώτες έβγαλαν αντίδραση. Βρήκαν γκολ στο 20’ και από εκείνο το σημείο έλεγχαν την κατάσταση, με κορυφαίο τον Κούντε.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ιδανικά για την Ένωση καθώς στο 47΄ ο Γκαρσία σκοράρε για το 2-1, έπειτα από γλυκό γέμισμα του Χατζισαφί, ο Λιβάι πήδηξε πιο ψηλά από όλους στο ύψος της μικρής περιοχής και σκόραρε με κεφαλιά. Έτσι το δεύτερο ημίχρονο πήρε φωτιά, Πάνω κάτω η μπάλα. Ο Ολυμπιακός πήρε μέτρα, γινόταν πιο επικίνδυνος και έτσι το 69΄ ο Ελ Αραμπί σκόραρε εκ νέου για το 2-2 για να έρθει στο 87 να γράψει το 2-3