Η Ένωση ηττήθηκε με 2-3 από τον Ολυμπιακό και έμεινε στο -6 από τη κορυφή.

Το ματς ξεκίνησε άσχημα για την ΑΕΚ καθώς ο Ολυμπιακός προηγήθηκε από το πρώτο λεπτό του αγώνα με τον Ακιμπού. Μετά το κόρνερ του Μασούρα και την κόντρα για την κεφαλιά, η μπάλα στρώθηκε στο ύψος της περιοχής στον Αγκιμπού Καμαρά, που με τρομερό βολέ άνοιξε το σκορ. Ωστόσο η ΑΕΚ απάντησε με τον Αραούχο στο 15΄. Πιο συγκεκριμένα, στη πρώτη της φάση η Ένωση βρήκε το γκολ όταν ο Τσινο πρόλαβε την κακή έξοδο του Βατσλίκ και να σκόραρε με κοντινή κεφαλιά. Η ασίστ του Μάνταλου, με τη σέντρα του Έλληνα μεσοεπιθετικού να έχει βρει πρώτα στον Λαλά και να έχει πάρει ύψος, αλλάζοντας τροχιά. Μετά το γκολ η ΑΕΚ πατούσε καλύτερα στο γήπεδο πίεζε για το 2-1. Ωστόσο ο Ολυμπιακός ήταν αυτός που αιφνιδίασε την ομάδα του Γιαννίκη και πήρε εκ νέου προβάδισμα στο 35΄΄ με τον Ελ Αραμπί. Έπειτα από μπαλιά του Λαλά στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ, ο Ελ Αραμπί άδειασε τον Μισελέν και πλάσαρε τον Στάνκοβιτς για το 1-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γιαννίκης έριξε μέσα τον Άμραμπατ αντί του Γκαρσία. Στο 62΄ ο  Αραούχο απέφυγε τον Παπασταθόπουλο κι έκανε το γύρισμα στον Άμραμπατ, ο οποίος κλεισμένος σούταρε άουτ. Ωστόσο στο 70΄ μετά από τραγικό λάθος γύρισμα του Μοχαμαντί ο Ελ Αραμπί βγήκε τετ α τετ και έκανε το 1-3. Στο 79΄ ο Αραούχο μείωσε σε 2-3 και έβαλε φωτιά στο ματς.