Πρεμιέρα με το δεξί έκανε η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ, η οποία νίκησε με 4-1 τον Παναθηναϊκό

Η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ ήταν πανάξια νικήτρια στο ντέρμπι της πρεμιέρας του Πρωταθλήματος της Futsal Super League, αφού νίκησε με 4-1 τον Παναθηναϊκό στο κλειστό γήπεδο της Κυψέλης και συνέχισε δυναμικά αυτή τη σεζόν, μετά και την κατάκτηση του Σούπερ Καπ τις περασμένες μέρες.

Το ματς

Η ΑΕΚ έδειξε να πατάει καλύτερα στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό με τον Μάνο να σημαδεύει στο δεξί παραθυράκι και να βρίσκει δίχτυα. Ενώ, η Ένωση με πλασέ του Χατζηφωτίου τρία λεπτά αργότερα έφτασε στο 2-0. Ο Παναθηναϊκός είχε την ευκαιρία να μειώσει σε 2-1, αλλά ο Θεοφίλου δήλωσε «παρών» για ακόμα μια φορά και κράτησε την εστία του αλώβητη. Η ΑΕΚ, απάντησε λίγα λεπτά πριν το φινάλε του ημιχρόνου και πέτυχε ένα ωραίο γκολ στην κόντρα με τον μάνο και πάλι.

Στην επανάληψη, οι «κιτρινόμαυροι» συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο, ενώ στις προσπάθειες του Παναθηναϊκού για να μειώσει το σκορ, ο Θεοφίλου ήταν πάντα εκεί. Στο 13ο λεπτό η ΑΕΚ πέτυχε ακόμα ένα ωραίο γκολ με δυνατό σουτ του Μάνου και έφτασε στο 4-0. Ο Γκρίντζαλης το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 4-1 λίγο πριν το τέλος του αγώνα. Το 4-1 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, με την ΑΕΚ να κάνει το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα στο Πρωτάθλημα!